Ślimakorama

W 16 „Omnibusie” (lato 2020) były zadania zwane ślimakami A-B-C. To rodzaj łamigłówki, który debiutował przed ponad 20 laty na Węgrzech. Przykład z rozwiązaniem wygląda tak:

Jak widać zabawa polega na wpisaniu w niektóre pola liter A, B, C tak, aby trzy różne znalazły się w każdym wierszu i w każdej kolumnie, a ponadto, aby na dośrodkowej prawoskrętnej spirali pojawił się cykliczny ciąg, zaczynający się od A, a kończący na C, czyli A-B-C-A-…-B-C-A-B-C.
W szykowanym 18 „Omnibusie” prawdopodobnie także ślimaki się pojawią, ale nieco zmienione, a ściślej – skrzyżowane z literamą. Mam tylko wątpliwości, czy dodanie nowego warunku zbytnio nie skomplikuje, a tym samym nie utrudni zadania. Ujawnione w diagramie na początku litery zostaną teraz jakby przeniesione poza diagram, jak w przykładzie:

Nowego warunku nietrudno się domyślić: każda litera obok diagramu jest taka sama, jak najbliższa jej litera w rzędzie (wierszu lub kolumnie), na przedłużeniu którego ta zewnętrzna litera się znajduje.
Gotowa ślimakorama może wyglądać tak:

Czy nie jest za trudna?

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.