Elki vel węgiełki

Elki, czyli sześciokąty w kształcie mniej lub bardziej zbliżonym do litery L (a raczej kątownika o dowolnej długości ramion) goszczą w łamigłówkach od dawna. Z reguły zadania polegają na podziale na takie figury pokratkowanego diagramu. W „Omnibusie wakacyjnym”, który ukaże się mniej więcej w połowie czerwca, elki będą umieszczone w nieco zakręconym entourage’u jako węgiełki. Amatorom główkołamania proponuję przedsmak węgiełkowych zadań, ale w formie indukcyjnej – tym razem niełatwej (w porównaniu z prostą indukcją sprzed tygodnia).
Przykład wygląda tak:

Z przykładu należy odgadnąć „instrukcję obsługi” i rozwiązać poniższe zadanie. Dam tylko jedną podpowiedź (by było jedno rozwiązanie): w żadnej elce nie mogą się znaleźć więcej niż dwie cyfry.

W rozwiązaniu wystarczy podać, ile elek znajduje się w diagramie w pozycji takiej, jak litera L w tekście (w przykładzie nie ma żadnej).

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.