Senwohiku

Dziś będzie indukcyjnie, więc chciałem zacząć jakby typowo w takiej sytuacji, że dawno takiej zagadki nie było, więc na nią pora, ale spojrzałem za siebie i okazało się, że nie tak dawno, bo 8 lutego indukcyjny eksponat się pojawił. Nie był jednak diagramowy, a dziś będzie. W dodatku tym razem chyba nawet bardziej pasujący do indukowania niż do typowego opisu.
Przypomnę, że instrukcja obsługi ogranicza się do przykładu, z którego należy wywnioskować reguły zadania. Przykład wygląda tak:

Cyfry przy brzegach są oczywiście merytoryczne, ale litery formalne – służą tylko do zapisu rozwiązania, który dla powyższego przykładu jest następujący: (lj)(b|)(egi\)(i-e/).
Kolej na zadanie:

I jeszcze historyjka.
Rodzaj zadania ma japoński rodowód; debiutował przed 32 laty na łamach jednego z pism z łamigłówkami jako senwohiku („narysuj linię”) i po debiucie już się nie pojawił. Trudno powiedzieć z jakiego powodu. Może dlatego, że jest z natury niełatwy, choć powyższe zadanie trudne nie jest. Zaletą pozostaje jednak do dziś jego oryginalność.

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.