Kamień na kamieniu

Japońska łamigłówka, której nazwę (stostoon) można przetłumaczyć jako kamień na kamieniu, pojawiła się niespełna 2 lata temu, ale nietrudno zauważyć, że zainspirowana została niemal klasyczną, bo prawie 35-letnią grą komputerową tetris.
Diagram podzielony jest na wielokątne działki. W każdej należy zaczernić jedną lub więcej kratek, tworzących jeden spójny obszar. Inaczej mówiąc, w każdej działce powinien pojawić się jakiś kamień polimina, czyli wielobok złożony z kwadratów. Kamienie nie mogą stykać się bokami (rogami mogą), a ich rozmieszczenie powinno być takie, aby po oznaczeniu wszystkich i opuszczeniu ich prostopadle w dół do oporu – podobnie jak opadają kamienie w tetrisie, ale bez przesuwania na boki i obracania – wypełniły one szczelnie dolną połowę diagramu.
W niektórych działkach znajdują się cyfry. Każda oznacza, ile kratek w danej działce trzeba zaczernić. Jeśli cyfry brak, liczba kratek do zaczernienia jest zagadką.
Poniżej znajduje się mały przykład, a pod nim zadanie – nietypowe, bo bez cyfr. Ostatni diagram przykładu jest potwierdzeniem poprawności rozwiązania: kamienie opadły, wypełniając pół diagramu.

Przykład


(Uwaga: diagram poprawiony o 11.22 27.06.2018)

Jako rozwiązanie wystarczy podać, ile rozwiązań ma to zadanie, ale szczegółowe komentarze i rozwiązania, np. z wykorzystaniem współrzędnych, będą jak zwykle mile widziane.