Cztery zakręty

W klasycznych swatach (numberlink lub arukone) reguły brzmią tak: pary takich samych liter należy połączyć liniami, biegnącymi wyznaczonymi korytarzami; linie te nigdzie nie mogą się „spotykać”.
Przykład:

A gdyby litery zastąpić jednakowymi znakami, czyli nie wskazywać par do wyswatania, pozostawiając ich dopasowanie rozwiązującym.

Czy wówczas jednoznaczne rozwiązanie byłoby możliwe – przy założeniu, że przez każde skrzyżowanie powinna przechodzić jakaś linia? Bez dodatkowych warunków oczywiście nie. Można by np. dodać, że chodzi o dobranie takich czterech par, które da się połączyć tylko w jeden sposób. Wówczas jedynym rozwiązaniem byłoby to z początkowego przykładu, jednak łamigłówka byłaby – że tak powiem – rozrywkowa inaczej.
Mniej „ekstremalne” warunki dotyczą w takich przypadkach przebiegu linii łączących. Tak właśnie jest w poniższym zadaniu, pochodzącym z mistrzostw Holandii.

Kółka należy połączyć w pary liniami, z których każda powinna zakręcać, a właściwie załamywać się – czterokrotnie. Przez każde skrzyżowanie powinna przechodzić jedna i tylko jedna linia.
Przykład:

Zadanie:

W rozwiązaniu wystarczy podać 10 wyswatanych par.
Było to najtrudniejsze zadanie na wspomnianych mistrzostwach.

Komentarze z prawidłowymi rozwiązaniami uwalniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu. Wpisy pojawiają się co kilka dni.