Wpadka

Postanowiłem wrócić do nurikabe numberlinka vel arukone, czyli do swatów ze względu na ich specyficzną cechę, wzmianka o której pojawiła się w komentarzach pod poprzednim wpisem, dotyczącym tego tematu.
Przypominam reguły zabawy: pary takich samych liter należy połączyć liniami, biegnącymi wyznaczonymi korytarzami; linie te nigdzie nie mogą się „spotykać”.
Przykład:

Charakterystyczną cechą swatów jest to, że przez każde skrzyżowanie przechodzi jakaś linia, a fakt ten (to dalszy ciąg tej cechy) nie musi być podany jako dodatkowy warunek. Albo inaczej: jest to warunek, ale nie dla rozwiązującego, tylko dla autora zadania. Rozwiązującemu nie jest on potrzebny do szczęścia, a poza tym sam może dojść do wniosku, że gdyby w rozwiązaniu jakieś pole zostało wolne, to autor zadania „straciłby pracę”, bo jego dziełko byłoby fuszerką – albo miałoby więcej niż jedno rozwiązanie, albo było niedopracowane w tym sensie, że jakaś litera miałaby „luz”. Łatwo wyjaśnić na powyższym przykładzie, na czym ów luz polega: po przesunięciu o jedno skrzyżowanie w prawo litery A poza rozwiązaniem znajdzie się górne lewe narożne skrzyżowanie. Podobna sytuacja nastąpi po podniesieniu o jedno oczko w górę litery B. Teoretycznie w rozwiązaniu wolne pole może się więc pojawić, ale w praktyce taki chwyt uważany jest za faul.

Na 9. Łamigłówkowych Mistrzostwach Świata (Nowy Jork, 2000) znalazły się quasi-swaty, w których omawiany warunek był podany i była to… głośna wpadka organizatorów. Na czym polegała – proszę samemu ustalić. Poniżej instrukcja do zadania (wiernie przetłumaczona) i diagram.

Oznacz linie łączące każdą parę identycznych liter. Każda linia powinna biec korytarzami, nie przecinając innej linii ani samej siebie. W rozwiązaniu każde skrzyżowanie powinno być zaliczone przez jakąś linię.

Jakim jednym krótkim warunkiem należałoby uzupełnić instrukcję, aby nie było wpadki? A może wystarczyłoby przesunąć jedna literę i wszystko byłoby OK?

Komentarze z prawidłowymi rozwiązaniami uwalniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu. Wpisy pojawiają się co kilka dni.