Koniec ćwierćwiecza

Właśnie dobiega końca niezwykłe ćwierćwiecze, które zaczęło się 1 stycznia 1988 roku. Takiego nie było od …  lat (właśnie, ilu?). Chodzi mianowicie o ćwierćwiecze, w którym każdy rok jest liczbą nie składającą się z czterech różnych cyfr.
Rok 2013 jest zatem pierwszym od 25 lat, w którym każda cyfra jest inna. Trudno nie skorzystać z tej okazji i na powitanie nie umieścić nowego roku w sudoku.
Podstawowe zasady zabawy są znane. Nietrudno też zauważyć, że cyfry wpisywane do diagramu mieszczą się w nietypowym zakresie od 0 do 8. Ponadto cyfry powinny być różne także na przekątnych.
I jeszcze jedna informacja, a właściwie warunek: rok 2013 musi pojawić się w rozwiązaniu jeszcze w dwóch miejscach, czyli:
– w dwóch rzędach w czterech kolejnych polach powinny znaleźć się cyfry 2, 0, 1, 3 w takiej właśnie kolejności (podobnie jak są umieszczone w pierwszym i ostatnim rzędzie).
Po wypełnieniu diagramu w rzędach pojawi się (na tej samej zasadzie jak w przypadku 2013) sześć innych lat minionego tysiąclecia. Proszę podać dwa z nich – rok najwcześniejszy i najpóźniejszy.
Dosiego dawno nie widzianego roku różnocyfrowego!
Komentarze z prawidłowymi rozwiązaniami uwalniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu. Wpisy pojawiają się co kilka dni.