Od Bydgoszczy to Warsaw

Przykład z rozwiązaniem wygląda tak:

Właściwie mógłbym się ograniczyć do przykładu i przedstawić zadanie jako zagadkę indukcyjną, czyli pozostawić instrukcję obsługi domyślności rozwiązujących. Obawiam się jednak, że łamigłówka stałaby się wówczas znacznie bardziej niszowa niż jest, zatem trochę dopowiem:
– ujawnione są dokładnie dwie litery każdego wpisywanego słowa;
– litery tworzące dane słowo nie mogą znaleźć się w sąsiednich polach (stykających się bokiem), jeśli nie są kolejnymi w tym słowie, czyli błędne byłoby takie rozwiązanie przykładu:

Kolej na zadanie:

Wypada wyjaśnić, skąd ono. Wyjaśnię rozwlekle.
Zadania na łamigłówkowe mistrzostwa świata zwykle układają autorzy z różnych krajów, a organizator dokonuje wyboru. Bywa też, że znaczna ich większość albo nawet wszystkie są rodzimego chowu, ale zdarzało się i tak, że mistrzostwa miały miejsce w kraju A, zaś zadania pochodziły z kraju B. Na ubiegłorocznych 19. WPC, które odbywały się w Polsce, sporą cześć stanowiły dziełka z importu, ale nie wszystkie nadesłane znalazły się w repertuarze. Powyższe, którego autorem jest turecki łamigłówkarz Serkan Yürekli, stanowiące formalnie miły ukłon w stronę organizatorów, odpadło. Dlaczego? Może ze względu na „czarną owcę” WARSAW.

Gdyby ktoś chciał się pochwalić rozwiązaniem, to wystarczy wymienić miasta, które znajdą się w ośmiokątach (figura utworzona z pól z literami, tworzącymi daną nazwę – w przykładzie w ośmiokątach są KIELCE i KONIN, OPOLE jest w sześciokącie).

Komentarze z prawidłowymi rozwiązaniami uwalniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu. Wpisy pojawiają się co 3-4 dni.

PS Przypominek: pentastikowy konkursik z poprzedniego wpisu trwa jeszcze do pojutrzejszego (24.06) ranka (07:41).