Sudoku z biegiem wstecznym

Odmian sudoku jest blisko setka, a jeśli uwzględnić odmiany odmian, to zbierze się drugie tyle. Zdecydowana większość z nich to tkwiące głęboko w niszy osobliwe dziełka garstki sudomaniaków i sudoholików. Odmian wypływających na szersze wody, czyli pojawiających się w pisemkach dla główkołamaczy, jest góra tuzin.
Zapaleńcy próbowali klasyfikować wszystkie odmiany, przyjmując kryteria formalne. Do odrębnej grupy zaliczono np. te, w których dodatkowy warunek dotyczy liczb w polach połączonych linią. Przed miesiącem w Łamiblogu gościł eksponat z tej grupy – linie łączyły pola tylko z liczbami parzystymi lub tylko nieparzystymi. Dziś wybrałem inny liniowy egzemplarz – taki, który przypadł mi do gustu, bo wiąże się z tematem szczególnie mi bliskim przed kilkudziesięciu laty, a mianowicie – z palindromami.
Palindromy literowe to temat rzeka, który zaczyna się od dwóch klasycznych, nienagannych merytorycznie i formalnie gospodarskich przykładów: KOBYŁA MA MAŁY BOK oraz WÓŁ UTYŁ I MA MIŁY TUŁÓW. Więcej przykładów oraz wiele innych informacji można znaleźć w Wikipedii. Tamże podane są palindromowe słowa, jak INNI, RADAR, ANILINA oraz najdłuższe w języku polskim, choć obce – MALAJALAM (jeden z języków używanych w Indiach). Nie ma jednak najdłuższego na świecie „normalnego” (nie neologizmu utworzonego na specjalną okazję) wyrazu palindromu. Kto nie zna, a chciałby poznać tego długasa, może skorzystać z Googlowego tłumacza, ustawiając przekład z polskiego na fiński i wpisując po polskiej stronie „HANDLARZ MYDŁEM”.
Sudoku palindromowe pojawiło się po raz pierwszy w roku 2008 na turnieju sudokowym w Indiach. Poniższe zadanie pochodzi z innego turnieju – zorganizowanego w Pekinie przed 10 laty. Trochę je tylko zmieniłem – tak, aby linie nie przechodziły przez pola z ujawnionymi cyframi. Nietrudno się domyślić, że cyfry na liniach tworzą sekwencje palindromowe, czyli rozmieszczenie cyfr na linii jest symetryczne – gdyby wypisać je kolejno, tworząc długą liczbę, to po napisaniu tej liczby wspak byłaby ona taka sama jak wprost.

Uprzedzam, że zadanie jest trudne. W rozwiązaniu wystarczy podać kolejne liczby na dowolnej przekątnej.

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.