Sudomino

Wpadło mi w oko jeszcze jedno małe i mocno nietypowe parasudoku, więc zanim wypadnie postanowiłem je wyświetlić w Łamiblogu. Zwłaszcza że kojarzy się z dominem, do którego mam słabość.
Prostokąt 8×8 z otworami ułożony jest jakby z 28 kamieni domina (1×2), a ściślej – nie ze zwykłego kompletu, lecz wyłącznie z kamieni zwanych dubletami. Przypomnę, że dublet to kamień, na połówkach którego są takie same liczby oczek. Aby nie komplikować rysunku, na diagramie na kamieniach oznaczono po jednej cyfrze wspólnej dla dwu połówek.

Zadanie polega na wpisaniu cyfr od 1 do 6 na pozostałych kamieniach tak, aby w żadnym z ośmiu wierszy, ani w żadnej z ośmiu kolumn cyfry się nie powtarzały. Oczywiście, jeśli cały dublet leży w jednym rzędzie, to na jego połówkach są dwie jednakowe cyfry, ale – zgodnie z przyjętą konwencją – taki dublet cyfr jednoczymy, tzn. uważamy go za jedną cyfrę, obsługującą obie połówki (jak na diagramie).
Jak wynika z układu kamieni, liczba cyfr w rzędach nie będzie taka sama. Wprawdzie w większości rzędów znajdzie się ich sześć, ale w niektórych cztery lub pięć.
W rozwiązaniu wystarczy podać siedem kolejnych cyfr na kamieniach leżących na przekątnej łączącej lewy dolny róg z prawym górnym.

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.