CDS bis

We wpisie z 7 listopada zamieściłem bardzo trudne, wymagające przy rozwiązywaniu nie lada spostrzegawczości, koncentracji i anielskiej cierpliwości, zadanie CDS (Cyfry Do Strzałek). W komentarzach pojawiły się (ku mojemu zdziwieniu) prośby o CDS z większym diagramem. Obiecałem ich spełnienie, czego niniejszym dotrzymuję, ale obawiam się, że ani nie zaspokoję w pełni czekających na bis, bowiem zadanie wydaje się nieco łatwiejsze, ani nie skłonię do zainteresowania łamigłówką większej liczby osób, ponieważ wciąż jest ona na tyle trudna, że pozostaje elitarną.
Dysponuję wprawdzie CDS-ami na diagramach 10×10 i 12×12, ale doszedłem do wniosku, że takie giganty nawet w Łamiblogu byłyby przesadą, więc proponuję tylko o jedno oczko więcej, czyli 8×8.
Gwoli przypomnienia objaśnienie:

Do każdej kratki należy wpisać taką cyfrę – z zakresu od 1 do 7 – aby umieszczona obok niej strzałka wskazywała na tyle różnych cyfr, jaka jest wartość wpisanej cyfry. Cztery cyfry są już na swoich miejscach.

I gwoli jasności mały przykład z odpowiednio mniejszym zakresem cyfr:
CDS_1
CDS_2
W rozwiązaniu wystarczy podać, ile razy w wypełnionym diagramie występują cyfry, z których żadna nie została na początku ujawniona, czyli 2, 6 i 7.

Kom