Nieparzyście

„Każdą liczbę x otacza x liczb nieparzystych” – 7 słów i 37 liter. Krócej zapewne nie da się sformułować instrukcji obsługi zadania zamieszczonego w poprzednim wpisie. Chyba żeby zamiast „liczbę” i „liczb” wstawić „cyfrę” i „cyfr”- byłoby o dwie litery mniej. Można się wprawdzie zastanawiać, czy cyfra, która jest tylko znakiem, może być, podobnie jak liczba, nieparzysta, ale przecież o liczbie 1791 (skojarzenie z dzisiejszą datą) powiemy, że składa się z cyfr nieparzystych. Jest to zatem liczba cyfronieparzysta. Ponadto wszystkie jej dzielniki także są cyfronieparzyste: 1, 3, 9,  199, 597, 1791 (lepiej brzmiałoby „liczba nieparzystocyfrowa” , ale takie określenie pojawia się czasem w odniesieniu do liczb złożonych z nieparzystej liczby cyfr).

I zagadka, oczywiście ściśle związana z tym, co było dotąd.
Proszę podać następny wyraz ciągu:
75, 135, 195, 315, 335, 357, 375, …

A jeśli ciąg nie przypadnie komuś do gustu, proponuję zadanie takiego samego rodzaju jak w poprzednim wpisie – czyli z instrukcją na początku bieżącego – ale nieco trudniejsze.

W rozwiązaniu wystarczy wskazać pola, w których pojawią się piątki.

Zadanie pochodzi z finału 7 Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek (2002).

Komentarze z prawidłowymi rozwiązaniami uwalniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu. Wpisy pojawiają się co kilka dni.