Gorzkie pućki

Bywalcy sklepów dla smakoszy zapewne zauważyli, że pojawiły się w nich pućki, dostępne w puszkach po 6, 9 lub 20 sztuk. Poza wyjątkami nie sposób jednak kupić dowolnej ich liczby, bo sprzedawcy bardzo niechętnie otwierają puszki. Trudno się im dziwić, ponieważ pućki w otwartej puszce szybko gorzknieją. Można więc kupić tylko tyle pućków, ile ich będzie w dowolnym zestawie puszek. Kto chce 12 sztuk, bierze dwie małe puszki, kto ma ochotę na 26 – małą i dużą, a prosząc o 30, możemy wybierać – pięć małych puszek albo dwie małe i dwie średnie itd.
Protesty klientów, którzy nie mogą nabyć np. 13 lub 25 pućków, są w tej sytuacji nieuzasadnione, bo żadna kombinacja 6, 9 i 20 nie da ani 13, ani 25.

Jaka jest największa liczba pućków, której nie można kupić? Proszę pamiętać o założeniu, że w zakupionych puszkach musi zawsze znajdować się dokładnie tyle pućków, ile ich chcemy nabyć.

Komentarze z prawidłowymi rozwiązaniami uwalniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu. Wpisy pojawiają się co 3-4 dni.