Pokropka X bis

Jako się rzekło, kobyłka – a więc szyfrowana pokropka X – u płota. Przypominam reguły.
Należy narysować linię łamaną zamkniętą (pętlę), łączącą niektóre kropki, czyli węzły siatki kwadratowej, biegnącą liniami siatki i w żadnym węźle nie goszczącą dwukrotnie. Wpleciona w siatkę cyfra oznacza, ile węzłów sąsiadujących z daną cyfrą powinno znaleźć się na pętli. Sąsiednimi są wszystkie węzły oddalone od cyfry o co najwyżej pierwiastek z 2 (jednostką jest odcinek siatki między dwoma kolejnymi węzłami).
Pokropka jest szyfrowana – wszystkie cyfry zastąpiono literami. Takim samym literom odpowiadają jednakowe cyfry, a różnym – różne. Z lewej strony jest przykład (rozwiązanie zadania sprzed tygodnia – A-3, B-7, C-2, D-0, E-1, F-4), z prawej – nowe zadanie domowe. Różnych liter w diagramie jest dziewięć, co odpowiada zakresowi cyfr od 0 do 8.

I jeszcze dodatkowy warunek (vel „proteza”), aby rozwiązanie było jedno: suma cyfr sumy liczb otoczonych łamaną powinna być liczbą parzystą.

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.