Tylko siedem

Nob Yoshigahara, znany japoński spec od łamigłówek, miał słabość do dwóch ich rodzajów – manipulacyjnych i liczbowych. Łamigłówki manipulacyjne to po prostu zabawki dla rąk i głowy – w rodzaju różnych układanek lub kostki Rubika, która właściwie też jest układanką i której właśnie stuknęło pół wieku.
Od łamigłówek liczbowych roi się w książkach Noba, których większość (ponad 50) wydano tylko w Japonii; po angielsku ukazały się zaledwie dwie. W obu jest następujący liczbowy orzeszek:

Do kratek w każdym rzędzie należy wpisać różne cyfry z zakresu podanego z lewej strony – tak, aby każde mnożenie było poprawne. Gwoli jasności, rozwiązaniem najprostszego pierwszego działania jest 3×4=12 (lub 4×3=12).
Rozszyfrowanie mnożenia dla zakresu 1-5 także nie jest trudne, bo pomocna jest ogólna zasada, wykluczająca z określonych kratek 1 i 5, co pozwala od razu ulokować te cyfry w konkretnych polach. Jednak dla kolejnych działań zaczynają się schody – moim zdaniem dla trzech ostatnich zakresów zbyt żmudne, praktycznie nie do pokonania „na piechotę”. Co gorsza dla zakresów 1-8 i 1-9 są po dwa rozwiązania, a dla 1-7 rozwiązań brak.
Proponuję modyfikację zabawy liczbowej dla zakresu 1-7, aby uzyskać rozwiązanie. Proszę spróbować utworzyć równość zawierającą tylko siedem różnych cyfr od 1 do 7, operując wyłącznie czterema podstawowymi działaniami bez nawiasów. Eleganckim przykładem dla zakresu 1-5 byłaby równość 12-3-4=5, a mniej eleganckim 1×5-4:2=3.
Ponadto, co widać w przykładach, działania mogą występować tylko po lewej stronie równości; po prawej powinien być jedynie wynik.
Zapewne obecność rozwiązania będzie okupiona obfitością rozwiązań.

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.