Krypto 3 po 3

Zadanie, które nazywam „trzy po trzy”, wygląda zwykle tak:

Liczby oczywiście bywają różne, stały jest tylko diagram i instrukcja obsługi: do białych kratek należy wpisać dziewięć różnych cyfr – od 1 do 9 – tak, aby działania w trzech wierszach i trzech kolumnach były poprawne.
Teoretycznie ułożenie takiej cyfro-krzyżówki jest dziecinnie proste – właściwie niemal układa się sama. Praktycznie trzeba jednak zadbać o to, aby była przyjemna do rozwiązywania, czyli dawała się rozgryźć na logikę i bez zgrzytania zębami. Poza tym mile widziane są smaczki autorskie związane z podanymi wynikami. Choćby taki, by wszystkie te ujawnione liczby tworzyły jakiś ciąg lub były jednakowe, jak w poniższym przykładzie, pochodzącym z jednego z „Omnibusów”.

Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, aby upleść „trzy po trzy”, w którym wyniki także składałyby się z dziewięciu cyfr dodatnich i by cała łamigłówka była zaszyfrowana literami, czyli miała formę kryptarytmu, w którym takim samym literom odpowiadają jednakowe cyfry, a różnym – różne. Oto wcielenie pomysłu w diagram:

Wydaje mi się, że zadanie jest do ruszenia bez „cierpienia” i większego błądzenia.
Jeszcze tylko końcówka instrukcji, dotycząca wszystkich łamigłówek w tym wpisie, a właściwie tylko paru rzędów w nich: każde działanie należy wykonywać kolejno, bez uwzględniania pierwszeństwa mnożenia i dzielenia.

Komentarze z prawidłowym rozwiązaniem ujawniane są wieczorem w przeddzień kolejnego wpisu (z błędnym zwykle od razu). Wpisy pojawiają się co 7 dni.